Tedaviler

İmplant

Dental implantlar (diş implantları), eksik olan bir veya birkaç dişin işlev ve estetiğini iade etmek için çene kemikleri içinde açılan yuvaya yerleştirilen genellikle titanyum esaslı vida veya kök şeklindeki yapılardır.

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği denilince akla gelen ilk kavramlardan biri ''gülüş tasarımı''dır. Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.

Antalya-Ortodonti

Ortodonti

Dişlerde ve baş boyun bölgesi iskeletsel yapısında oluşan ortodontik ve ortopedik sorunların teşhisi, önlenmesi, durdurulması ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliğinin uzmanlık dalıdır. Ortodontik tedavi; yalnızca çapraşık dişlerin düzeltilmesi için kullanılan bir tedavi yöntemi olarak bilinse de, iskeletsel düzensizlik ve anomaliler, bebeklerde dudak damak yarıkları, erişkinlerde uyku apnesi (OSAS) gibi pek çok rahatsızlıkta ortodonti uzmanının rolü önemlidir.

agizdis

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Anabilim Dalı, dişlerin normal ve cerrahi çekimleri, gömülü diş operasyonları, implant yerleştirilmesi, çene kist ve tümörlerinin operasyonları ve rekonstrüksiyonu, preprotetik cerrahi operasyonları, çene– yüz kırıklarının cerrahi tedavileri, ortognatik cerrahi operasyonları ve çene eklemi operasyonları gibi çene-yüz bölgesi ile ilgili operasyonların yapıldığı bilim dalıdır.

periodontoloji

Periodontoloji

Diş çevre dokularının incelendiği; dişeti, diş çevresi kemik, implant çevresi dişeti ve kemik dokularda oluşan problemlerde başvurulan diş hekimliği anabilim dalıdır. Sağlıklı diş eti açık pembe renkte, portakal kabuğu görünümünde ödemsiz ve kanamasızdır. Diş eti kanaması diş eti dokusunun enfeksiyona uğradığının göstergesidir.

Kanaltedavisi

Kanal Tedavisi

Diş pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Tedavi; dişin damar ve sinir paketini içeren pulpanın alınmasıyla gerçekleştirilir.

Başa dön
tr_TRTurkish