Anestezi

Dijital anestezi , Ağrısız iğne olarak adlandırılıan Anestezik solüsyonun, kişinin doku basıncına göre ayarlanarak uygulandığı ağrısız anestezi yöntemidir.

Nasıl uygulanır?

Öncelikle diş eti özel bir uyuşturucu jel kullanılarak uyuşturulur ve uyuşukluğun oluşması ile başlayan hissizlik ile diş etine anestezik solüsyon cihazı tarafından uygulanır.

Avantajı nedir?

Bu teknikte uygulama esnasında veya sonrasında hiçbir şekilde kişide ağrı veya hassasiyet oluşmaz. Ayrıca kişinin doku basıncına göre işlemin uygulanması bu basınç ile hissedilen ağrının da yok edilmesi anlamına gelir.

Yönteminin kullanılarak yapılan tedaviler hem hasta hem hekim açısından avantajlıdır.

Özellikle küçük yaştaki çocuk hastaların diş tedavilerinde avantajı ile çocukların iğne korkuları olmadan anestezileri yapılmakta aynı zamanda kaliteli ve başarılı diş tedavi süreci geçirmektedirler.

Diğer anestezilere göre uyuşukluk süreci hemen hemen aynıdır.

Pedodonti-Endodonti-Ortodonti-Periodontoloji-İmplantoloji gibi Cerrahi İşlemlerde normal anestezinin uygulanacağı tüm diş hekimi tedavilerinde uygulanabilir

Sayesinde geleceğimizin Değerli Nesli olan Çocuklarımız hayatları boyunca Diş Hekim Korkuları olmadan sağlıklı bir Ağız sağlığının ilk temellerini atmış olacaklardır.

Neden ağrı hissi oluşmaz?

Anestezi uygulama şekli kişinin doku duyarlılığına ayrıca ağrı eşiğine göre ayarlanır, böylece kişi hiçbir hassasiyet yaşamaz.

Vücuda zararlı mıdır?

Hayır, hiçbir zararı yoktur. Çünkü; uygulama tekniğiyle ilgili bir teknolojik yeniliktir, kullanılan anestezi rutin tedavilerde kullanılan anestezik madde ile aynıdır.

Herkese uygulanabilir mi?

Evet, normal anestezinin uygulanabileceği herkese dijital anestezi uygulaması yapılabilinir.

Uyuşukluk süresi farklı mıdır / ne kadardır?

Standart anesteziyle kıyaslandığı zaman farklılığı yoktur.

Dijital Anestezi Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

  • Normal anestezinin uygulanabileceği durumlarda
  • Basit ve cerrahi implant operasyonlarında
  • Diş çekimi ve kanal tedavilerinde
  • Çene kisti ameliyatlarında
  • Çene eklemi tedavilerinde
  • Diş eti hastalıklarının tedavisinde
  • Diş protezi ve tüm ortodontik tedavilerde uygulanabilir.

Dijital Anestezi Google’da Ara