Spor Hekimliği

320092.jpgSpor Yaralanmaları ve Diş Hekimliği

Sporcuların yaşadıkları mesleki yaralanmaların başında çene ve yüz bölgesi yaralanmaları bulunmaktadır.

Yüz bölgesinde meydana gelen yaralanmalarda çene kemiklerinde ve dişlerde kırılma oldukça sık görülür. Kliniğimizde çene kemiklerinde kırıklarla sonuçlanan yaralanmaların tedavisi uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Kırılan kemikler özel plaklarla destekler sağlanarak, kemik bütünlüğü tekrardan sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra kırılan veya zarar gören dişlerde bünyemizde çeşitli metotlar ile tedavi edilmektedir.

Ağız ve diş bölgesine gelebilecek darbelerden korunmak için özel aparatlar mevcuttur. Halk arasında dişlik olarak bilinen plaklar, darbelere karşı dişleri korumakta oldukça etkilidir.

Perla Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğinde standart plaklardan farklı olarak kişiye özel olarak dizany edilmiş plaklar üretilmektedir. Üstün teknolojik cihazlar ile oluşturulmuş olan laboratuarımızda cad-cam teknolojisi kullanılarak aynı gün içerisinde birkaç saatte bu plakların hazırlanması mümkündür.

Antalya spor organizasyonlarının en sık yapıldığı bölgelerden biridir. Dünyanın her yerinden birçok spor klübü kamp yeri olarak Antalya'yı tercih etn rol oynamaktadır.