Kalite Belgeli Diş Kliniği

ISO9001

Kalite Belgeli Diş Kliniği İSO 9001 QMS (Quality Management System – Kalite Yönetim Sistemi) uluslararası olarak tanınmış kalite yönetim sistemi standardıdır.
ISO 9001, dünya çapında bir milyondan fazla belgelendirme sonucunda kalite yönetim sistemleri için küresel bir ölçüt haline gelmiştir. .

ISO 9001
Özel Perla Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2013 yılında ISO 9001 belgesini almıştır.

Kalite

Buna göre çalışanlar; tüm prosedür, talimat ve diğer belgelere sistem üzerinden ulaşmaktadır ve revizyonları izleyebilmektedir.

  • İç müşteri (çalışan), dış müşteri (hasta-hasta yakınları) ile ilgili şikayet, öneri ve teşekkürler dileklerini sistem üzerinden paylaşılıp, değerlendirilmektedir.
  • Hasta memnuniyet anketleri sistem üzerinden doldurulabilmektedir.
  • DÖFİ (Düzeltici-Önleyici Faaliyet) konuları sistem üzerinden yürütülebilmekt
    edir.
  • İç ve dış denetimler sistem üzerinde yapılıp raporlanmaktadır.

Enfeksiyon Kontrolü Nedir ?

Özel Perla Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği, temel ve kalite değerlerine bağlı kalarak, kalite yönetim sistemi doğrultusunda; sterilizasyon, dezenfeksiyon ve enfeksiyon konularında bilimsel gelişmeleri takip ederek çalışmaktadır.

Son yıllarda Hepatit B, Hepatit C ve AIDS gibi kan yoluyla ve vücut sıvıları ile bulaşan enfeksiyon hastalıklarının en önemli bulaşma yollarından biri, diş tedavileridir.

Perla ; bu konunun öneminin bilinci ile enfeksiyon kontrolüne çok önem vermektedir. Hastalarımızın tedavisi sırasında kullanılan her malzeme ve alet

steril (tüm mikroorganizmaların ve yumurtaların ölmüş olma durumu) olarak kullanılmaktadır.

Kliniğimizde sterilizasyon ünitesi bulunmaktadır. Bu ünite içerisinde yapılan işlemler sırasıyla şöyledir;

Ünitenin kirli bölümüne getirilen kullanılmış malzeme ve aletler, önce ultrasonik yıkayıcıda (içinde bulunan özel kristaller sayesinde ve belli bir sıcaklıkta titreşim vererek aletleri temizleyen) yıkanır, ardından dezenfekte (tüm mikroorganizmalardan arındırma) edilmek üzere yıkama makinasında yıkanarak temizlenir. Temizlenen aletler sterilizasyonun temiz bölümüne verilerek özel paketleme poşetlerinde paketlenip OTOKLAV’da; basınçlı su buharı ile steril olur.

Bu işlemler; bir hastada tek kullanımlık olmak üzere açılan her malzeme için yapılmaktadır. Hasta için kullanılan her türlü alet sterilize edilmektedir..

Kliniğimizde kullanılan aeratör, angledroit (angldrua) ve piyesamenler her hastada değiştirilmektedir.

Kalite Belgeli Diş Kliniği